Gdzie na narty? Czyli przegląd odwiedzonych obiektów - Sypiam Wygodnie Gdzie na narty? Czyli przegląd odwiedzonych obiektów - Sypiam Wygodnie

ciekawe miejsca, recenzje hoteli, informacje o promocjach, wskazówki dotyczące podróży

Gdzie na narty? Czyli przegląd odwiedzonych obiektów

Gdzie na narty? Czyli przegląd odwiedzonych obiektów

Ruszył okres zimowej przerwy w szkołach, a tym samym wzmożony ruch w górskich miejscowościach. Korzystając z okazji chciałbym przedstawić Wam kilka odwiedzonych i zrecenzowanych obiektów pod kątem uprawiania zimowych sportów.

Mercure Karpacz Resort (LINK)

Mercure Karpacz - budynek
Mercure Karpacz – budynek

Trzygwiazdkowy obiekt położony w dolnej części Karpacza posiadający ponad 140 pokoi, restaurację, sale konferencyjne, salę zabaw dla najmłodszych, płatny parking strzeżony oraz bezpłatny niestrzeżony. Oprócz tego znajdziemy tam strefę Wellness z małą siłownią, basenem, brodzikiem dla dzieci, jacuzzi, saunami.

Mercure Karpacz - pokój
Mercure Karpacz – pokój

Pokoje z widokiem na las są nieco ciemniejsze, ale dzięki temu mamy niesamowity widok i atmosferę. Przy sprzyjającym warunkach może obudzić nas śpiew ptaków. Z kolei po drugiej stronie mają one widok na basen, są jaśniejsze i możemy monitorować ilość basenowych Gości 😊

Mercure Karpacz - siłownia
Mercure Karpacz – siłownia

Hotel posiada wypożyczalnię oraz przechowalnię nart. Ponadto praktycznie po drugiej stronie ulicy znajduje się najbliższy stok narciarskich. Do pozostałych będzie trzeba podjechać.

Aparthotel Czarna Góra (LINK, LINK)

Aparthotel jest najnowszym obiektem wchodzącego w skład kompleksu Czarna Góra Resort. W obiekcie oprócz trzech typów apartamentów znajdziemy strefę Wellness & SPA z gabinetami kosmetycznymi, saunarium, basenem, jacuzzi, brodzikiem dla dzieci. Czas wolny możemy spędzić w sali zabaw dla dzieci i dorosłych, lobby barze czy pizzerii będąc w innym budynku. Ponadto na poziomie -1 stworzono narciarnię.

Aparthotel Czarna Góra - sypialnia
Aparthotel Czarna Góra – sypialnia
Aparthotel Czarna Góra - basen
Aparthotel Czarna Góra – basen

Apartamenty pachną jeszcze świeżością, ponieważ obiekt nie ma jeszcze dwóch lat. Cechują się przyjemnym designem oraz przestrzenią. Będą dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi – szczególnie te z osobną sypialnią. Każdy z nich posiada ciekawy widok – na stoki narciarskie, góry czy cały kompleks.

Aparthotel Czarna Góra - obiadokolacja
Aparthotel Czarna Góra – obiadokolacja

Czarna Góra Resort posiada kilkanaście tras zjazdowych oraz kilka wyciągów. Niektóre z nich czynne są do godziny 22.00. Obiekt oddalony jest około 600-700m od tras zjazdowych. Dla osób chcących mieć wszystko na miejscu będzie to bardzo dobre miejsce.

Osada Śnieżka (LINK)

Osada Śnieżka - kompleks
Osada Śnieżka – kompleks

Osada składa się z obiektu hotelowego oraz wioski pełnej domków, w których znajdują się apartamenty. Czas wolny można spędzić w trzech restauracjach, siłowni, sali zabaw dla dzieci, na basenie czy w saunach.

Osada Śnieżka - salon
Osada Śnieżka – salon

W pobliżu ośrodka nie znajdziemy stoków, w związku z czym trzeba się liczyć z dojazdami do Karpacza lub innych miejsc. Natomiast Osada zapewnia przejazd Skibusem do Karpacza.

Mercure Jelenia Góra (LINK)

Kolejny obiekt należący do sieci Accorhotels. Zlokalizowany na uboczy od centrum Jeleniej Góry, ale przy drodze wylotowej do Karpacza. Ten trzygwiazdkowy hotel posiada ponad 180 pokoi w trzech kategoriach: standard, superior, apartamenty. Ponadto znajdziemy tam restaurację, bar, sale konferencyjne, cukiernię oraz centrum rekreacji, w skład którego wchodzi basen oraz sauna.

Mercure Jelenia Góra - pokój
Mercure Jelenia Góra – pokój

Obecnie parter budynku przechodzi gruntowny remont, a prace te można śledzić na facebookowej stronie hotelu. Na remont czekają pokoje i część rekreacyjna.

Mercure Jelenia Góra - śniadanie
Mercure Jelenia Góra – śniadanie

Obiekt ten może być dobrą bazą noclegową jeśli nie zamierzamy skupiać się na jednym miejscu. Jednego dnia bez problemu dostaniemy się do Szklarskiej Poręby, a kolejnego do Karpacza. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że pokoje typu standard i apartament są dość wiekowe. Zdecydowanie lepiej wybrać pobyt w superiorze.

Podsumowując, nie ma idealnego obiektu dla każdego typu odbiorcy. Dla rodzin z dziećmi sugerowałbym rozważenie pobytu w Aparthotelu czy Osadzie Śnieżka. Jeśli wybieramy się na wyjazd bez pociech, cenimy sobie spokój i nie potrzebujemy zaplecza SPA to dobrym wyborem może być Mercure w Jeleniej Górze. Karpacz z kolei sprawdzi się u osób chcących mieć jak najwięcej atrakcji w zasięgu ręki.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.