DoubleTree by Hilton Kraków - urodziny w hotelu? - Sypiam Wygodnie DoubleTree by Hilton Kraków - urodziny w hotelu? - Sypiam Wygodnie

ciekawe miejsca, recenzje hoteli, informacje o promocjach, wskazówki dotyczące podróży

DoubleTree by Hilton Kraków – urodziny w hotelu?

DoubleTree by Hilton Kraków – urodziny w hotelu?
DoubleTree by Hilton Kraków - budynek
DoubleTree by Hilton Kraków – budynek

 

Na urodzinowy wyjazd wybraliśmy ponowną wizytę w DoubleTree by Hilton Kraków. Wcześniejszy pobyt miał miejsce ponad rok temu, tj. styczeń 2017r. i był początkiem przygód z siecią Hilton Hotels. Przed przyjazdem napisałem do hotelu czy będzie możliwość wcześniejszego zameldowania oraz wspomniałem, że pobyt jest z okazji urodzin. Po krótkiej chwili przyszła bardzo miła odpowiedź od Pani Oli o przygotowanej niespodziance. Co więcej, dobę przed przyjazdem również otrzymałem maila z przypomnieniem o wizycie. Nie ukrywam, było to bardzo miłe, że hotel pamięta o Gościu.

DoubleTree by Hilton Kraków - korytarz
DoubleTree by Hilton Kraków – korytarz

 

Meldowanie przebiegło sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Otrzymaliśmy gorące ciastko, upgrade do apartamentu, co zaskoczyło samą recepcjonistkę i musiała się upewnić, czy aby na pewno. Nie było także najmniejszego problemu z późniejszym wymeldowaniem. Oprócz tego, zgodnie z zasadami programu Hilton Honors otrzymaliśmy darmowe śniadanie oraz wstęp do executive lounge (LINK).

 

APARTAMENT

DoubleTree by Hilton Kraków - salon
DoubleTree by Hilton Kraków – salon

 

Apartament znajdował się na pierwszy piętrze i składał się z dwóch łazienek, salonu oraz sypialni. Całość była urządzona w ciemnych kolorach brązu. Panowała tu ciepła i przyjemna atmosfera – powiedziałbym, że domowa.

DoubleTree by Hilton Kraków - salon
DoubleTree by Hilton Kraków – salon

 

Salon posiadał mały aneks kuchenny ze zlewem oraz mikrofalówką. Oprócz tego znalazł się tam zestaw wypoczynkowy z stolikiem kawowym, minibar oraz telewizor. W pokoju dziennym dostępny był zestaw do parzenia herbat i kawy oraz expres na kapsułki. Ponadto, na stoliku czekała urodzinowa wstawka, na którą składał się kawałek ciasta z życzeniami oraz buteleczka chilijskiego wina. Nie zapomniano także o drugiej osobie. Co jest bardzo miłe. Oprócz słodyczy pojawił się również list powitalny.

DoubleTree by Hilton Kraków - salon
DoubleTree by Hilton Kraków – salon
DoubleTree by Hilton Kraków - salon
DoubleTree by Hilton Kraków – salon
DoubleTree by Hilton Kraków - aneks
DoubleTree by Hilton Kraków – aneks
DoubleTree by Hilton Kraków - wstawka
DoubleTree by Hilton Kraków – wstawka

 

Sypialnia posiadała telewizor, sporej wielkości szafę, biurko z fotelem oraz najważniejsze – łóżko z ciekawym i charakterystycznym dla tego obiektu zagłówkiem. Co ważne, spało się bardzo dobrze.

DoubleTree by Hilton Kraków - sypialnia
DoubleTree by Hilton Kraków – sypialnia
DoubleTree by Hilton Kraków - sypialnia
DoubleTree by Hilton Kraków – sypialnia

 

Łazienka przy sypialni została wyposażona w komplet kosmetyków hotelowych, chociaż żel pod prysznic nie był z tej samej firmy co pozostałe. Znalazła się tam również kabina prysznicowa, wanna oraz toaleta. Druga łazienka składała się z ubikacji oraz małego zlewu z zbyt krótkim kranem. Ups 😊

DoubleTree by Hilton Kraków - łazienka
DoubleTree by Hilton Kraków – łazienka
DoubleTree by Hilton Kraków - kosmetyki
DoubleTree by Hilton Kraków – kosmetyki
DoubleTree by Hilton Kraków - łazienka
DoubleTree by Hilton Kraków – łazienka
DoubleTree by Hilton Kraków - łazienka
DoubleTree by Hilton Kraków – łazienka
DoubleTree by Hilton Kraków - kranik
DoubleTree by Hilton Kraków – kranik

GASTRONOMIA

 

DoubleTree by Hilton Kraków - restauracja
DoubleTree by Hilton Kraków – restauracja

 

W całym kompleksie możemy skorzystać z dwóch restauracji. Jedna w DoubleTree by Hilton oraz druga w Hamptonie. My korzystaliśmy z tej pierwszej podczas śniadań. Przy wejściu nie było nas na liście Gości, ale po wspomnieniu o posiadanym statusie bez problemu mogliśmy udać się na posiłek. Dużym plusem jest wydzielenie osobnych stolików dla posiadaczy Golda oraz Diamonda. Wachlarz dań był szeroki. Co ciekawe, właśnie tu spotkałem się z największym wyborem ryb na śniadaniu – tego po Krakowie bym się nie spodziewał. Na ciepło dostępne były m.in. pieczarki, kiełbaski, jajecznica, pomidory oraz stacja live cooking, gdzie na życzenie Pracownik przygotowywał dania – ja skusiłem się na omleta. Ciekawym elementem było stanowisko z potrawami dla dzieci, wyglądały na tyle ładnie, że musiałem ich spróbować. Powiem Wam, że było to smaczne, ale mocno słodkie, jak to dla dzieci. Z dań na zimno oprócz wędlin, serów, warzyw, ciast, pieczywa pojawiły się także sałatki. Podsumowując, wybór był ogromny mimo, że w tym czasie hotel miał niewielu Gości.

DoubleTree by Hilton Kraków - śniadanie
DoubleTree by Hilton Kraków – śniadanie
DoubleTree by Hilton Kraków - śniadanie
DoubleTree by Hilton Kraków – śniadanie
DoubleTree by Hilton Kraków - bar
DoubleTree by Hilton Kraków – bar

 

UDOGODNIENIA

 

DoubleTree by Hilton Kraków - siłownia
DoubleTree by Hilton Kraków – siłownia

 

Hotel posiada sporą strefę SPA czynną w godzinach 6 – 22, w której skład wchodzą trzy sauny z miejscem do wypoczynku, jacuzzi, duży basen do pływania oraz mniejszy z hydromasażami. Wybrałem się tam w niedzielę i to był błąd, ponieważ tego dnia pojawiła się jakaś usterka i czynne były jedynie sauny. Po rozmowie z obsługą okazało się, że jeszcze w sobotę wszystko działało, no cóż… pech. Oprócz SPA znajdziemy tam także dostępną przez całą dobę siłownię. W porównaniu do poprzedniej wizyty została doposażona w nowy sprzęt i spokojnie mogłem zrobić pełny trening.

DoubleTree by Hilton Kraków - siłownia
DoubleTree by Hilton Kraków – siłownia
DoubleTree by Hilton Kraków - basen
DoubleTree by Hilton Kraków – basen
DoubleTree by Hilton Kraków - sauny
DoubleTree by Hilton Kraków – sauny

 

OBSŁUGA

Napotkani pracownicy wyróżniali się uprzejmością, uśmiechem oraz komunikatywnością, ponieważ chętnie wdawali się w dłuższe dyskusje. Przyjemna była także reakcja obsługi na pojawienie się Gościa w holu – gdy wchodziłem do budynku to od progu Pani z recepcji witała się i pytała jak mija pobyt. Czułem się tu naprawdę mile widziany. Udało mi się także poznać Panią Olę, która przygotowała upgrade i zadbała o niespodziankę – później okazało się, że została wyróżniona wśród pracowników hotelu. Co mnie kompletnie nie dziwi. Dzięki niej czułem się tu naprawdę dobrze i drobne usterki nie były w stanie zmienić mojego nastroju. Całe to podejście pokazuje jak ważna jest dobra i komunikatywna obsługa. Podczas naszej wizyty w hotelu było niewielkie obłożenie, stąd też pewnie możliwość tak mocno skupionej na Gościu uwagi. Także obsługa executive lounge mocno u mnie zaplusowała przynosząc zgubę do pokoju w ekspresowym tempie – nawet nie pozwolono mi o niej sobie przypomnieć.

DoubleTree by Hilton Kraków - biblioteka
DoubleTree by Hilton Kraków – biblioteka

 

Myślę, że DoubleTree by Hilton będzie dobrym wyborem dla osób udających się do Krakowa w celach biznesowych jak i turystycznych. Co prawda na starówkę będzie trzeba podjechać tramwajem, ale te kursują praktycznie spod hotelu i w miarę często. Jak to mówią: „happy guest come back” tak więc i my wrócimy.

 

DANE KONTAKTOWE:

DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center

ul. Dąbska 5

31-572 Kraków

tel. +48 12 201 40 00

 

 4 thoughts on “DoubleTree by Hilton Kraków – urodziny w hotelu?”

  • Szczerze? Najgorszy hotel w Krakowie… Zapraszam pojedzcie i sprawdźcie to się sami przekonacie.
    Piszesz o obsłudze z perspektywy gościa vip diamond o najwyższym statusie i twierdzisz że obsługa była dobra. Niektórzy nie mają statusu diamond i zapewniam że wtedy obsługa spada do zera.
    Hotel jest niestety źle zarządzany a poziom usterek i wiedza pracowników skutecznie utrudnienia pobyt 🙁 szkoda bo hotel ma potencjał.

    • na chwilę obecną w Krakowie odwiedziłem trzy obiektu i jak dla mnie tu stosunek ceny do jakości w moim przypadku wypadł najlepiej. co się takiego działo podczas Twojego pobytu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.